Kruklanki - Agroturystyka - Pokoje - Noclegi w Kruklankach - Jeziora - Mazury - Aga - Wakacje - Spływy Kajakowe
Napisz do nas: afaliszewski@wp.pl Gospodarstwo Gościnne \"AGA\" Janina, Agnieszka Faliszewskie
11 - 612 Kruklanki k/Giżycka, ul. 22 Lipca 23
gm. Kruklanki, woj. warmińsko-mazurskie
tel: +48 (87) 421 70 77, fax: +48 (87) 421 79 90
tel. kom: +48 502 845 854, 513 183 011 

Obiekt całoroczny

 
Giżycko 15 km -  Duży ośrodek turystyczno - wypoczynkowy, największy w Polsce ośrodek turystyki wodnej, centrum żeglarstwa i sportów wodnych, port pasażerski z unikalnym mostem obrotowym.

Twierdza Boyen (Giżycko) 18 km - leży na zachód od miasta, między jeziorem Nigocin i Kisajno. Stanowiła główne ogniwo w systemie umocnień obronnych Wielkich Jezior Mazurskich zamykających od wschodu dostęp do Prus. Strzegła granicy z Rosją. Zajmuje obszar ok 100 ha. Całość obiektu otoczona jest wysokim wałem ziemnym i fosą.

Sztymort 20 km- miejscowość położona na malowniczym półwyspie między trzema jeziorami: Sztynort, Dargin, Kirsajty.  Znajduje się tam przystań jachtowa oraz popularna wioska żeglarska Tiga Marina. Ogromne zainteresowanie wzbudza zespół pałacowo - parkowy była siedziba jednego z najstarszych w Prusach wschodnich rodów szlacheckich.

Węgorzewo 20 km - w pobliżu jeziora Mamry nad rzeką Węgorapą wzniesiono zamek krzyżacki, przy nim zaś powstała osada targowa pod nazwą  Węgobork. Obecnie liczy około 12 tyś. mieszkańców. Stanowi bazę turystyczną sportów wodnych, wędkarstwa,  przystań rybacką i żeglugi pasażerskiej po Wielkich Jeziorach Mazurskich.

Kanał Mazurski 35 km - budowlę rozpoczęli Niemcy w 1911 r. w celu połączenia Wielkich Jeziorach Mazurskich z Bałtykiem. Długość kanału wynosi 50,4 km w tym 20,2 km znajduje się na terenie Polski. Prace kontynuowano do momentu wejścia wojsk radzieckich na obecne tereny Polski wschodniej.

Wilczy Szaniec w Gierłoży 45 km. - była wojenna kwatera Hitlera położona koło Kętrzyna. Hitler z myślą o ataku na Rosję postanowił przenieść swoją kwaterę blisko frontu z dala od głównych dróg i linii kolejowych. Budowę rozpoczęto w 1940 r., prace budowlane trwały do jesieni 1944 r.

Mamerki 30 km - była wojenna kwatera Naczelnego Dowództwa Wojsk Lądowych "Anna" z II wojny światowej.

Święta Lipka 60 km. - Sanktuarium Maryjne, klasztor oo Jezuitów. Najpopularniejsze miejsce pielgrzymkowe na Warmii i Mazurach, perła architektury barokowej.

Owczarnia 38 km - muzeum mazurskie z wyposażoną chatą (w narzędzia codzienne i użytkowe) z przełomu XIX i XX w.

Reszel 65 km - zamek gotycki biskupów warminskich z 1350 r. położony na wzniesieniu, otoczony z dwóch stron doliną rzeki Izery.

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie 70 km - założony 10 lat temu przez dr Andrzeja Krzywińskiego - naukowca z Polskiej Akademii Nauk. Na obszarze około 100 ha, położonym w Puszczy Piskiej żyją zwierzęta mazurskich lasów i nie tylko: jelenie, łosie, wilki, dziki, osły, kozy, koniki polskie oraz gatunki rzadkie i ginące; ryś, głuszec a nawet egzotyczne świnki wietnamskie - osobliwy raj dla dzieci!!

Kompleks basenów typu "Tropikana"  w Ełku i  Mikołajkach około 50 km

Piramida w Rapie z XIX w. 30 km. Grobowiec rodzinny szlacheckiego rodu Farenheidów. Miejsce, jak żadne inne w okolicy, o wielkiej mocy koncentracji pozytywnego promieniowania energii Ziemi i Kosmosu,która jest dodatkowo wzmacniana przez odpowiedni kształt piramidy, na kształt piramidy Cheopsa.

Punkt widokowy na Pięknej Górze k/Gołdapi 47 km. Wyciąg krzesełkowy; Uzdrowisko; Bunkry Dowództwa Wojsk Lotniczych Armii niemieckiej z II wojny światowej.

   

W najbliższym otoczeniu:

Ruiny mostu kolejowego "Grądy Kruklaneckie" 2 km  - most zbudowany w 1908 r w celu połączenia brzegów przekopanego cieku rzeki Sapiny. Stanowił element traktu kolejowego łączącego Kruklanki z Oleckiem. Mieszkańcy wsi, by zapobiec grabieżom okolicznych terenów przez radzieckie wojska, 8 września 1945 r.wysadzili most w powietrze.

Platforma widokowa na jeziora  Brożówka i Gołdapiwo 3 km - wzniesiona jest na stoku brzegu j. Brożówka. Rozciąga się z niej widok na Puszczę Borecką, j. Brożówka, j. Gołdapiwo, wieś Kruklanki i wieś Jeziorawskie - 3 km

Punkt widokowy (500m) na miejscowość Kruklanki,  j. Gołdopiwo. Usytuowany jest na wzgórzu, za budynkiem szkolnym - 300 m.

Platforma widokowa na fragment Puszczy Boreckiej - rezerwat żubrów - 18 km

Wioska Indiańska usytuowana przy rezerwacie żubrów w Puszczy Boreckiej - 18 km

Puszcza Borecka - pow. 250 km2, liczne szlaki turystyczne; piesze, rowerowe, stado  żubrów  wolnożyjących (około 60 sztuk), liczne rezerwaty lasu pierwotnego oraz środowisk wodnych  (śródleśne jeziora) - 8 km (początek Puszczy Boreckiej).

Najwyższe mosty kolejowe w Stańczykach - 70 km.

 Drogi Turysto - Kruklanki w swej niepowtarzalnej szacie czekają na Ciebie!!

Malbork
Kruklanki - Agroturystyka - Wakacje - Noclegi - Wczasy na Mazurach - Pokoje - Wypoczynek
Copyright by wakacje.agro.pl 2009/10 ICDR